O PZ LZS Złotów

Piłka nożna jest niewątpliwie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Jest to po części efektem klarowności przepisów, łatwości dostępu, jak też, jakości emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu, tak ze strony zawodników, jak i kibiców.

Nie inaczej jest w naszym regionie, gdzie piłka nożna również cieszy się dużą popularnością. Zaowocowało to powstaniem rozgrywek w lidze powiatowej PZ LZS Złotów.

PZ LZS Złotów zrzesza obecnie 16 klubów i drużyn piłkarskich powiatu złotowskiego, które rywalizują ze sobą  w dwóch grupach ligowych. Dwie najlepsze drużyny z Grupy I i Grupy II wyłonione w rundzie zasadniczej awansują do półfinału. Zmagania półfinałowe wyłaniają najlepszą parę sezonu, która w wielkim finale rozgrywek zmierzy się ze sobą o tytuł Mistrza Ligi PZ LZS ZŁOTÓW.

Cele Ligi PZ LZS Złotów :

1. Upowszechnianie i rozwijanie kultury fizycznej
2. Popularyzacja i rozwój piłki nożnej w regionie
3. Upowszechnienie masowych form spędzania czasu wolnego
4. Podejmowanie działań na rzecz promocji pozytywnego wpływu aktywności fizycznej
5. Ciągłe dążenie do podnoszenia poziomu sportowego
6. Wyłonienie najlepszych drużyn i zawodników.

Oprócz aspektów czysto sportowych, duży nacisk kładziemy na wychowanie przez sport tj. na kształtowanie właściwych cech psychofizycznych, właściwej atmosfery, zdrowej rywalizacji pomiędzy zrzeszonymi drużynami, oraz sportowego trybu życia dostarczających wiele radości i satysfakcji. Zrzeszenie zajmuje się upowszechnianiem i udostępnianiem różnych form kultury fizycznej w środowisku wiejskim i małych miasteczkach. Różnorodność organizowanych przez nasze ogniwa zawodów sportowych, imprez rekreacyjnych i turystycznych w naturalny sposób zachęca dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w sporcie, wyrabia potrzebę ruchu, sprawdzenie się w rywalizacji, udziału w sportowej zabawie. Za wykładnię działań Zrzeszenie przyjmuje to, że sport jest nie tylko sprawdzianem siły fizycznej, możliwości ludzkiego ciała, wrodzonych i zdobytych umiejętności, ale równolegle jest dobrą szkołą działań zespołowych, uczy lojalności oraz uczciwego postępowania. Jednym słowem ma także wymiar społeczny.

Zarząd PZ LZS Złotów